Ангелова, Светлана (2016) Качеството на природонаучната подготовка на бъдещи начални учители през призмата на SWOT-анализа Academic Journal „Management and Education”, 2016, XII (3), с. 78-84. Print ISSN 1312-6121 [Инд./Реф. в: EBSCO Publishing] COBISS.BG-ID - 1122054372

Докладът представя проблема „качество на природонаучната подготовка“ на студенти от бакалавърски програми „Предучилищна и начална училищна педагогика“ и „Предучилищна и начална училищна педагогика с чужд език“. Прилагат се критерии за оценяване качеството на обучение на ниво учебен курс / програма, предложени от Р. Пейчева – Форсайт, съобразно използването на технологии в обучението: цели и очаквани резултати, учебно съдържание на курса, качество на преподаване и учене в курса, ресурсна обезпеченост, подкрепа на студентите за постижения в обучението. Курсовете, към които се отнасят критериите са: „Човекът и природата“, „Екологично възпитание“ и „Природознание“. За определяне стратегиите за качество на природонаучната подготовка на студентите, чрез използване на технологии в обучението, се използва инструментът за анализ SWOT – технологичната подготовка на студентите се тълкува като елемент на цялостната им подготовка във всеки от курсовете.
 quality, SWOT analysis, natural scientific training, technology, competences, primary school

Светлана Ангелова