Николов, Димитър (2013) Николов Д. "Зависимости между елементите на социалните отношения настъпили под влияние на експериментална методика при юноши". Годишна университетска научна конференция, НВУ “Васил Левски” – Велико Търново

Успоредно с развитието на обществото ежедневието на подрастващите е придружено с голямо психическо напрежение, което води до повишена възбудимост, тревожност и понижено самочувствие. Това предполага склонност към агресия, неадекватно общуване и загуба на чувство за ритъм. Информацията от анализи в Националната стратегия на детето 2008-2018 г. е, че всяко пето дете в България е с проблемно развитие и се наблюдават поведенчески и емоционални проблеми. Т.е. тази негативна тенденция е обусловена от факторите социална среда и човешка психика.
 социален статус, юношеска възраст, спорт,

Здравеопазване и спорт

Health care and sport