Кръстева, Антония (2009) О мышление и самостоятельности в обучени младшекласстиков. В: Международной научной конференции “Ученик как субект образовательного процесса”, ГОУ ВПО Ульяновский государственный педагогический университет. Москва – Ульяновск, 2009, с. 5-10, ISBN 978-5-86045-353-1 В: Международной научной конференции “Ученик как субект образовательного процесса”, ГОУ ВПО Ульяновский государственный педагогический университет. Москва – Ульяновск, с. 5.

В статията се анализира мисленето като познавателен процес и неговото значение за развиване на самостоятелната дейност на учениците.
 мислене, обучение, ученици

Антония Кръстева

2. Чобанска, А.Концептуално-образователен модел за развитие на креативно мислене м обучението по учебните предмети от цикъл "философия". Дисертационен труд.

1. МОН, Консорциум РААБЕ – Меркурий 97. Обучение за изявени педагогически специалисти за насърчаване и подкрепа на професионалното им развитие. Информационен бюлетин Съвременна педагогическа литература.