Начева-Маркова, Нина (2006) „Съвременни аспекти в методическата система на проф. Иван Пеев при солфежното обучение на предучилищните педагози” Сб. Доклади от Четвъртата есенна научна конференция на Факултета по начална и предучилищна педагогика, СУ „Св. Климент Охридски”, 2006, стр. 130-135

За оптимизиране на музикално-възпитателната работа е необходимо усвояване и преосмисляне на положителния педагогически опит. Адаптирането му към съвременната практика допринася за обогатяване на традицията, позволява и осигурява ефективност на учебния процес. Що се отнася до подготовката на предучилищните учители в сферата на солфежната подготовка, ще се позовем на педагогическия опит на проф. Иван Пеев.
 съвременни аспекти, учебен процес

Хуманитарни науки