Тодорова, Теодора (2005) Демирева, Т, Будева, Соня. (2005) Девиантно поведение. Фабер, В.Търново, второ преработено издание у нас

Теодора Тодорова

2. Великова, М. Влиянието на музикалните занимания през свободното време на подрастващите върху тяхната самооценка за личностно развитие, сп. ПЕДАГОГИКА, ГОДИНА LXXXIX, VOLUME 89, 2017, стр. 972-983, ISSN 1314–8540 (Online) ISSN 0861–3982 (Print); Статиите на сп. Педагогика се реферират, индексират и листват в: Web of Science: Emerging Sources Citation Index; European Reference Index for the Humanities; Social Sciences (ERIH PLUS); Central and Eastern European Online Library (CEEOL); EBSCOhost Research Databases; Google Scholar, Primo (Ex Libris), Summon (ProQuest)

3. Великова, М. Възпитателно-терапевтични аспекти на музикалните дейности в свободното време на децата, автореферат, СУ "Климент Охридски", 2017

1. Георгиев, Г. Да започнем отначало..... (ранната детска агресия - в сянката на детската невинност), в Сборник от Петата научна студентска научна сесия с международно участие „Качеството на образование, професионална компетентност и възможности за реализация в образователно и социална среда”, Велико Търново, 5стр., 2009 г. Ред. Ж.Карапенчев, Д.Гълъбова, М.Дамянова, Р.Кузманова.