Гълъбова, Даринка (1994) Фабрика за преобразуващи машини или за операторите в детската градина.Сб. резюмета от доклади от Трета национална научнопрактическа конференция "Учебници и учебни помагала по математика 1. - 4. клас", Стара Загора, 11-12 май, 1994 г. Ст.Загора: Полиграфическа база към ИПКУ "Анастасия Тошева", с.20 -21 Стара Загора: Полиграфическа база към ИПКУ "Анастасия Тошева"

Разглежда се проблема за осмисляне на операторното значение на числото от децата в предучилищна възраст (6-7 г.). Поставена е целта на изследване да се разработи методика "Фабрика за преобразуващи машини", като действието върху даден обект (практическо или аритметично) се свърже с числото. Описана е методиката на изследването (цел и пет основни задачи, технология по създаване на дидактични средства и методи). Изводите от теоретичното изследване и частичния експеримент показват перспективността на авторската методика.
  Доклад
 число, операторно значение, числов оператор, детска градина, дидактични упражнения, моделиране

Даринка Гълъбова