Нунев, Йосиф (2010) Центърът за образователна интеграция на децата и учениците от етническите малцинства – минало, настояще, бъдеще. – Стратегии на образователната и научната политика”, 2010, 18(4), с. 338-347, Print 1310-0270. София

Представя се историята, съвременният статус, работата и перспективите на Центъра за образователна интеграция на децата и учениците от етническите малцинства като резултат от политиката на Министерството на образованието, младежта и науката за тяхната интеграция. Посочва се необходимостта от обединяване на усилията на училището, университетите, неправителствените организации за подобряване качеството на предлаганото у нас интеркултурно образование.
 етнически малцинства, интеркултурно образование, образователна интеграция

Йосиф Нунев