Минчева, Иванка (2004) Някои методически аспекти на решаването на текстови задачи в началното обучение по математика. Сборник доклади на Втората есенна научна конференция на Факултета по начална и предучилищна педагогика "Обучение и възпитание в началните училища, детските градини и специалните училищни заведения", Китен, 20 - 25 септември 2004 г. Ред. С. Здравкова, Б. Ангелов. София: Издателство "Веда Словена - ЖГ", 2004, с. 113 - 117. ISBN 954-8510-87-1 София, издателство "Веда Словена - ЖГ"

В публикацията се разглеждат методически проблеми, свързани с решаване на текстови задачи в началното обучение по математика. Теоретичните идеи са илюстрирани с конкретни текстови задачи и решенията им се анализират.
 текстова задача, начално обучение по математика

Иванка Минчева