Минчева, Иванка (2003) Дидактическа система задачи за пропедевтика на метода на уравненията при решаване на задачи от изваждане в обучението по математика в началните класове. - В: Математика и методика на обучението по математика и информатика. Шумен: Унивеситетско издателство "Епископ Константин Преславски", 2003, с. 30 - 36. ISBN 954-577-159-3 Шумен: Унивеситетско издателство "Епископ Константин Преславски"

В публикацията се разглеждат дидактически системи задачи за решаване на задачи за намиране на неизвестен компонент на операцията изваждане в началното обучение по математика. Теоретичните идеи са илюстрирани с конкретни задачи от началния училищен курс по математика.
  Доклад
 пропедевтика, уравнение, метод на уравненията, система задачи, аритметична операция изваждане

Иванка Минчева