Минчева, Иванка (2005) Някои аспекти на изучаване на математическите понятия в началните класове. Сборник от научна конференция по повод 40 години на Великотърновски университет "Св. св. Кирил и Методий", Велико Търново, 2005 г. Ред. П. Легкоступ, М. Георгиева, Ж. Карапенчев. Велико Търново: Университетско издателство „Св. св. Кирил и Методий”, 2005, с. 223 – 229. ISSN 954-524-454-2 Велико Търново: Университетско издателство „Св. св. Кирил и Методий”

В публикацията се разглеждат някои семантични аспекти на методиката на математическите понятия в началното обучение по математика. Използва се семантичния триъгълник на Фреге и преходите, основани на него се илюстрират с дейности върху конкретни математически понятия от началния училищен курс по математика.
 математическо понятие, семантичен триъгълник, начално обучение по математика

Иванка Минчева