Петрова, Веселинка (1992) Петрова, В. Гледни точки за социалната роля на предучилищното възпитание и проблеми на професионално-практическата подготовка на студентите Смолян: В сб.: Проблеми на образованието в демократизиращото се общество, (с. 97)

В изложението са отразени резултатите от социално-педагогическо изследване, което цели да проучи общественото мнение за предучилищното възпитание, за да очертае обновителните процеси в професионално-практическото обучение на студентите. Систематизирани са разнопосочни гледни точки, но сред тях заслужава внимание противоречивото оценяване на внедряваните методологични решения в масовата практика преди да са проверени експериментално.
  Доклад
 Професионално-практическа подготовка, социална роля на предучилищното възпитание

Веселинка Петрова