Учебник по изобразително изкуство за седми клас.

Косев, Светослав (2018) Учебник по изобразително изкуство за седми клас. София: Просвета плюс, 2018, 92 с., ISBN 978-619-222-213-0; COBISS.BG-ID1286007780

Учебникът съдържа 25 теми, разпределени в 9 раздела, тестове за входящо и изходящо равнище и речник на новите понятия. Посочено е кои уроци от какъв вид са, а пътеводителят показва тяхната структура. Учебникът се отличава със следните предимства: кратки, ясни и точни текстове; стил на изложение, съобразен с възрастовите характеристики на учениците; интересна информация за автори и художествени творби; предложените техники са апробирани с ученици; задачи, които стимулират творческото мислене. В уроците са включени и въпроси, които провокират учениците да изразяват мнение, да анализират, сравняват, противопоставят и аргументират становището си. Учебникът съдържа богат илюстративен материал от фонда на световни и български галерии: репродукции, снимки, творби на представители на съвременното изкуство, учебни и ученически рисунки.
  Учебник / Учебно помагало
 виртуална среда, дигитална творба, интерактивен проект

Хуманитарни науки Изобразително изкуство

Humanities Fine Arts and Visual Arts