Чавдарова, Велислава (2018) ЧЕК-ЛИСТ ЗА ДИАГНОСТИКА НА СОЦИАЛНИТЕ КОМПЕТЕНТНОСТИ НА ЛИЧНОСТТА ПРИ НАПУСКАНЕ НА УЧИЛИЩНАТА ИНСТИТУЦИЯ The British Journal for the Philosophy of Science, ISSN 0007-0882, EISSN 1464-3537 © Oxford University Press, 2018 © The University of Oxford, 2018 рубрика Психология,стр.1395-1405.

Първостепенна задача на психолозите по отношение на кариерното развитие е да измерят степента на изграждане на Аза на младежи, напускащи училище, с оглед уменията им за социална адаптация и интеграция на прага на самостоятелния живот. В доклада се представя апробиран авторски диагностичен инструмент (чек лист) за самооценка на социалните компетентности на младежи, напускащи училищната институция.
 кариерно развитие, социални компетентности, чек лист, самооценка

Социални, стопански и правни науки Психология

Social sciences, economic sciences and law Psychology

20300