„Комплексен модел на обучение и проектиране в сферата на уеб дизайна“

Друмева, Красимира (2015) „Комплексен модел на обучение и проектиране в сферата на уеб дизайна“ Публикация в „Годишник – Пловдив, 2015”, Академия за танцово, музикално и изобразително изкуство, Пловдив, с. 204-214, ISSN 1313-6526, COBISS.BG-ID 1280046308

Дигитализацията на основните изразни средства на графичният дизайн, промени изцяло разбирането за понятието дизайн. То вече не е само приложно изкуство, в услуга на индустриалното производство. В епохата на развитие на новите медии, графичния дизайн се определя, като средство за визуална комуникация. Все още в средните и висшите учебни заведения обучението по уеб дизайн не е застъпено пълноценно. В настоящият момент учебните програми не прилагат комплексен модел за проектиране, приложим в обучението по уеб дизайн. Необходимо е да се изведат основните принципи, засягащи както образователния процес и интелектуално–творческата дейност на бъдещия графичен дизайнер и интегрирането му в практиката.
 Graphic design, Web design, Internet, Visual communication, Corporate Identity, education

Хуманитарни науки Изобразително изкуство

Humanities Fine Arts and Visual Arts