Книга - албум „Дизайн с усмивка“

Друмева, Красимира (2016) Книга - албум „Дизайн с усмивка“ Издателство „Абагар“, Велико Търново, 2016, с. 218. ISBN 978-619-168-172-3, COBISS.BG-ID 1284560868

Динамиката и глобализацията на съвременното общество налагат все по-високи изисквания към завършващите висше образование кадри. Те трябва да са способни на креативни и иновативни решения, паралелно с това и добре технически и теоретично подготвени. Тази тенденция е особено силна в средите на творческите професии, които изискват голяма гъвкавост и мотивация за работа. Практиката показва, че голяма част от завършилите студенти изпитват големи трудности в периода на адаптация към реална работна среда, решаване на конкретни творчески задания и работа в екип. Тези проблеми могат да се преодолеят с помощта на внедряване на методи развиващи творческото мислене още в етап на обучение във ВУЗ. Приложението им ще е от полза за решаване на творчески, екипни и технологични проблеми възникващи в процеса на работа.

Хуманитарни науки Изобразително изкуство

Humanities Fine Arts and Visual Arts