Тасевска, Даниела (2016) Iсторична свiдомисть студентсськоi молодi в умовах мiнливостi соцiокультурного простору Украйна, Мелiтополь, Мiнiiстерство на осветi i науки Украiни, Мелiтопольский державний педагогiчний унiверситет iменi Богдана Хмельницького; В: Международно науково-практично конференц "Людина в умовах мiнливостi соцiокультурного простору духовно-рактичний вимiр"

В статията се разглежда значението на историческите факти и паметта за миналато относно формирането на националната идентичност на младите хора. Анализира се риска от реконструкция на исторически събиятия и се утвръждава разбирането, че социалната рефлексия е производна от осведомеността на личността за това, което е било и което е в контекста на националната история.
 историческа памет, идентичност, реконструкция на историческите факти

Социални, стопански и правни науки Психология

Social sciences, economic sciences and law Psychology

19787