Константинова, Даниела (2017) "Ценен принос за обновяването на лексикографските ресурси на българската словакистика" Slavica Slovaca, 2017, 53 (1), pp. 93 – 95. ISSN 0037-6787

Публикацията разглежда следните лекискографски трудове: ПАНАЙОТОВ, В. – ИВАНОВА, Д. – ЛИХАНОВА, С.: Словашко-български тематичен речник. Slovensko-bulharský tematický slovník. София: Университетско издателство „Св. Климент Охридски”, 2012. 237 с.ПАНАЙОТОВ, В. – ИВАНОВА, Д. – ЛИХАНОВА, С.: Кратък словашко-български речник на икономическите термини. Stručný slovensko-bulharský slovník ekonomických termínov. София: Университетско издателство „Св. Климент Охридски”, 2013. 222 с.ПАНАЙОТОВ, В. – ИВАНОВА, Д.: Кратък словашко-български финансов речник. Stručný slovensko-bulharský finančný slovník. София: Университетско издателство „Св. Климент Охридски”, 2015. 114 с.
  Рецензия
 словакистика, речници, двуезична лексикография, български, словашки език

Хуманитарни науки Филология

Humanities Language, Linguistics, Literature and Theory of Literature