Стефанова, Евдокия (2017) Полово възпитание и компетенции за лична идентичност в семейството и образователните институции до 12-годишна възраст. - В:Сборник доклади от годишна университетска научна конференция на Военен университет "Васил Левски". В. Търново: Издателски комплекс на НВУ "Васил Левски", 2017, с. 148-155. ISSN 2367-7481

МАТЕРИАЛЪТ ПРЕДСТАВЯ СПЕЦИФИКИ НА ПОЛОВОТО ВЪЗПИТАНИЕ В ПРЕДУЧИЛИЩНА И НАЧАЛНА УЧИЛИЩНА ВЪЗРАСТ, КАТО ЧАСТ ОТ ЛИЧНАТА ИДЕНТИЧНОСТ НА ДЕТЕТО. ИЗЯСНЯВАТ СЕ НЯКОИ ЧЕСТО СРЕЩАНИ ПРОБЛЕМИ И СТРАТЕГИИ ЗА СПРАВЯНЕ С ТЯХ. ОБРЪЩА СЕ ВНИМАНИЕ НА ВЗАИМОДЕЙСТВИЕТО МЕЖДУ СЕМЕЙСТВОТО И ОБРАЗОВАТЕЛНИТЕ ИНСТИТУЦИИ, КАТО ОСНОВНИ ФАКТОРИ ЗА ПОЛОВО ВЪЗПИТАНИЕ И ФОРМИРАНЕ НА ЛИЧНА ИДЕНТИЧНОСТ.
 полово възпитание, лична идентичност

19127