Начева-Маркова, Нина (2004) „Овладяване ладоинтонационните и метроритмични особености на българската народна песен в обучението на бъдещите предучилищни педагози по теория на музиката и солфеж” „120 години предучилищно възпитание”, Слово, 2004г., В. Търново, Юбилеен сборник.

В съвременните солфежни пособия голям дял от музикално-художествения материал заемат народните песни. Поради своята достъпност, ладоинтонационно и метроритмично разнообразие те са подходящо средство за развитие на музикалния слух и подготовка на студентите от специалността ПУП. Наред с това обучаваните се приобщават към оригинални образци от българското песенно творчество, възпитава се музикално-художествен вкус.

Хуманитарни науки

Humanities