Буров, Стоян (1981) ГРАМАТИЧЕСКАТА КАТЕГОРИЯ СТЕПЕНУВАНЕ В СЪВРЕМЕННИЯ БЪЛГАРСКИ КНИЖОВЕН ЕЗИК (ФУНКЦИОНАЛЕН АНАЛИЗ). Дисертация за присъждане на научната степен кандидат на филологическите науки. Велико Търново, 1981. 253 стр. [Машинопис] [Защитена пред Специализирания научен съвет по езикознание при ВАК на 6 октомври 1982 г.] Автореферат на дисертацията. Велико Търново, 1982. 23 стр.

Дисертация

Стоян Буров

2. Е. Тилев. Елативът в руския и българския език – между омонимията и аналитизма. // Думи срещу догми. Сборник с доклади от Дванадесетата национална конференция за студенти, докторанти и средношколци. Пловдив, 2011, 112-117.

1. A. Petrova-Wasilewicz. Proba klasyfikacji semantycznej czasownikow stopniowanych w ezyku bulgarskim. // Studia z filologii polskiej i slowianskiej, 25. Warszawa, 1989.