История на Философски факултет на ВТУ "Св. св. Кирил и Методий"

Бузов, Вихрен (2013) История на Философски факултет на ВТУ "Св. св. Кирил и Методий" УИ "Св.св. Кирил и Методий"

Можем с пълно основание да кажем, че това се отнася и за една млада образователна институция като Философски факултет на ВТУ „Св.св. Кирил и Методий”. Днес посрещаме половинвековния юбилей на нашия любим Университет с три утвърдени специалности с висок рейтинг, повече от 1000 студенти и признат авторитет на национално и международно равнище в учебната и научноизследователската дейност. Знаем от историята на европейските университети, че Философският факултет винаги е заемал основно и ключово място в тяхното изграждане. Той винаги е осигурявал онази широта на знанието и фундаменталност на подготовката, която да превърне младите хора в мислещи творчески личности, в смели хора с чувство за реалност и стремеж към свобода. За краткия период на своето развитие ние се опитахме да докажем, че подобна роля напълно ни приляга.
 история на Философски факултет на ВТУ "Св.св. Кирил и Методий"

Хуманитарни науки
Хуманитарни науки Философия
Социални, стопански и правни науки Политически науки