Легкоступ, Пламен (1989) „Интензивно усъвършенстване на изобразителните изразни средства в детската рисунка чрез произведенията на живописта“, съавтор с Николай Гюлчев, Сборник: “Интензификация на учебно-възпитателния процес в условията на научно-техническата революция и развитие способностите на учащите се”. Великотърновски университет “Св.св. Кирил и Методий”, 1989 Сборник: “Интензификация на учебно-възпитателния процес в условията на научно-техническата революция и развитие способностите на учащите се”. Великотърновски университет “Св.св. Кирил и Методий”

В разработката се разглежда проблемът, как, чрез възприемане и анализ на живописни произведения се интензифицира образователно-възпитателния процес и се усъвършенства самостоятелната изобразителна дейност на децата.
 възприемане, живописни произведения, обогатяване на изобразителни изразни средства.

Хуманитарни науки Изобразително изкуство

Humanities Fine Arts and Visual Arts