Иванова, Ценка (2006) Двадесет и девети международен летен семинар по български език и култура във ВТУ (съавтори Ценка Иванова и Светлозар Влайков) Проглас, кн. 2, 2006, ISSN 0861 - 7902; 179-181

Хроника за 29. международен летен семинар по български език и култура във ВТУ, с над 110 участници от 38 страни, за организацията на учебната, културнообразователната и научната програма; за кръглата маса "Статус на задграничната университетска българистика", за идеята да се създаде Национален методически и консултативен център по чуждестранна българистика със специфичен предмет на дейност - преподаването на български език и култура в чужбина.
  Отзив
 международен летен семинар, български език и култура, Великотърновски университет, статус на чуждестранната българистика

Хуманитарни науки Филология
Хуманитарни науки