Марчева, Пенка (2013) За пресечните точки между предприемачество, инициативност и музикалнотворческа дейност в предучилищна и начална училищна възраст Педагогика, 2013,85 (2),с.236-244 ISSN 0861-3982, COBISS.BG-ID 1257101540 .

В настоящата публикация са потърсени пресечните точки между творчество и предприемачество в контекста на ключовите компетентности, които са в основата на Европейската референтна рамка на образованието. Целта на публикацията е теоретично и практико-приложно проучване на възможностите на музикалното възпитание в детската градина и началното училище за развитие на инициативността и предприемчивостта. Предложени са технологии за работа по отношение на изследваната проблематика.
 creativity, entrepreneurship, musical education, primary school, kindergarten

Пенка Марчева