Марчева, Пенка (2014) Възможности на учебното съдържание по музика за разширяване на музикалния опит на учениците в условията на интеркултурно образование Педагогика, 2014,86 (1),с.30-40 ISSN 0861-3982,COBISS.BG-ID 1263317220.

В статията се разглежда проблематиката за обогатяване на детския музикален опит с фолклорното богатство и традиции на различни етноси и народи в светлината на интеркултурното образование. Целта на публикацията е да се направи анализ на учебното съдържание по музика за четвърти клас на общообразователното училище, чрез което може да се работи в тази насока.
 musical experience (musical thesaurus), intercultural education, musical perception and rationalization of musical patterns, musical language

Пенка Марчева