Хуманистични аспекти на интерактивното обучение в началното училище

Марчева, Пенка (2013) Хуманистични аспекти на интерактивното обучение в началното училище Педагогика, 2013,85 (7) София,с.982-988, ISSN 0861-3982, COBISS.BG-ID 1261016548

В публикацията са разкрити някои от хуманистичните аспекти на интерактивното обучение в началното училище. В теоретичен план те са проследени в три основни линии - по отношение на интерактивното взаимодействие, по посока на изграждане на интерактивна среда и по отношение на интерактивното взаимодействие обучаем-обучаван. В практически аспект тяхната приложимост е разгледана чрез дейността, която ги обединява - играта. Нейното активно присъствие в живота на малкия ученик е основен мотив при избора на практическата основа, на която се поставя разглежданата проблематика.
 humanistic aspect, education, interactivity, interactive methods and techniques, interactive games.

Пенка Марчева