Бораджиева, Елена (2015) Практики на комуникативната технология във вуз: традиция и новаторство. Елена Бораджиева, Красимира Йонкова, Даниела Тасевска. Библиотека “Диоген”, Велико Търново, Университетско издателство „Св.Св. Кирил и Методий”, Психология, 2015,том 23, бр.1,с.7-26, ISBN 978-619-208-063-1,COBISS.BG-ID 1287453156 Велико Търново

Разработената от доц. Бораджиева част на студията се отнася към резултатите от проведената от нея анкета, в отговор на целите на разработения проект от авторския колектив на публикацията “Практики на комуникативната технология на обучението във висшите учебни заведения”. В студията се обсъждат нови комуникативни форми и възможността за приложението им във висшите училища. Целта на проведеното анкетно проучване със студенти-психолози е да се установи тяхното мнение за практиките на комуникативните технологии на обучението във Великотърновския университет. Извадката не е представителна за университета, но резултатите са изцяло информативни за проблемите на комуникацията между преподавателския и административния персонал на катедрата по Психология със студентите от специалността. Според мнението на студентите най-добре развита е комуникацията с преподавателите. Но тревожен е високият процент на посочилите, че няма достатъчно ефективна комуникативна връзка по проблемите на организацията на учебния процес. Като изключително слаба студентите определят връзката с административния персонал. Отговорите в анкетата са показателни относно най-чести проблеми, по които студентите трудно намират отговор и които са значителни пропуски на информационната осигуреност в процеса на комуникация. Данните от анкетата могат да послужат за по-мащабно изследване на мнението на студентите от университета относно електронното информационно обслужване, което е част от наскоро приключилия проект “Усъвършенстване на системите за управление във Великотърновски университет "Св.св. Кирил и Методий" по оперативна програма “Развитие на човешките ресурси”.
  Студия
 практики на комуникативни технологии във ВУЗ, анкетно проучване, електронно информационно обслужване

Елена Бораджиева