Радев, Радослав (2014) Радев, Радослав. Фикционалност на българския и сръбския хумор – диалози с Горан Максимович. Фикционалност бугарског и српског хумора –диаjлози с Гораном Максимовичем. В: Стварност и фикциjа у култури срба и бугара. Зборник радова. Ниш. 2014.Приредила проф. д-р Надежда Jович. Издавачки центар Университет у Ниш – философски факултет. с.215-225. ISBN 978-86-7379-329-0. гр. Ниш, Р Сърбия

Статията е своеобразен диалог с изследванията на Горан Максимович за сръбския хумор, така че да се постигне съответствие между българската и сръбската култура и литература.
 хумор, сръбски, български, сатира, пародия, анекдот

Хуманитарни науки Филология

Humanities Language, Linguistics, Literature and Theory of Literature