Хънтов, Владимир (2016) Лексема депутат в разных стилях современного русского и современного болгарского языков: проблемы перевода Материалы IV Международной научной конференции „Стилистика сегодня и завтра”. Факультет журналистики Московского государственного университета имени М. В. Ломоносова. Москва, 2016, с. 587-591. ББК 76, С80.

Разглеждат се редица проблеми, съпътстващи превода на лексемата депутат, свързани с различни функционални стилове на съвременния руски и съвременния български език.
  Доклад
 депутат, современный русский язык, современный болгарский язык, проблемы перевода, функциональный стиль

Хуманитарни науки Филология
Социални, стопански и правни науки Право