Дерменджиева, София (2006) Познавателно взаимодействие в мултимедийна среда и трансформация на детската игра Издателска къща "Санра Бук Тръст", София, 2006 г., (181 стр.)

Изследването проблематизира в нова светлина въпросите за себеосъществяването на подрастващите в контекста на познавателната им мотивация и овладяването на адекватно поведение в условията на информатизация и глобализация на съвременния свят.
  Монография
 предучилищна възраст, познавателно взаимодействие, мултимедийна среда, трансформация, игра, социален статус

София Дерменджиева

2. Стоилов М., Дисертационен труд на тема „Оптимизиране на актьорската психотехника чрез куклено-театрална изразност“ (ЮЗУ „Неофит Рилски“ – Благоевград, 2015), с. 40.

1. Димитрова Зл., Същност на релацията „двигателна дейност – игрова дейност“ в предучилищното физическо възпитание, в сб.“Образование, наука, икономика и технологии, Университет „Проф. д-р Асен Златаров“, Бургас, 2012