Здравкова, Боряна (2016) Възможности за социалнопедагогическа подкрепа на децата и учениците в образователна среда в контекста на Закона за предучилищното и училищното образование Педагогически алманах. Ред. В. Петрова. В. Търново: УИ „Св. св. Кирил и Методий”, том ХХIV, кн. 2, с. 271-279. ISSN: 2367-9360 (Online) ISSN: 1310-358Х (Print)

Темата на статията е провокирана от новите образователни реалности в системата на образованието, които произтичат от влезлия в сила на 1.08.2016 г. Закон за предучилищното и училищното образование и съпътстващите го подзаконови документи. На основата на някои от визираните в Закона принципи, приоритети и текстове е направен опит да се очертаят механизмите и възможностите за ефикасна социалнопедагогическа работа в образователна среда, ориентирана към подкрепа и подпомагане на децата и учениците в процеса на приобщаващо образование.
 приобщаващо образование, образователна среда, подкрепа за личностно развитие, социалнопедагогически взаимодействия

Социални, стопански и правни науки Педагогика

Social sciences, economic sciences and law Education

Боряна Здравкова