УЧИТЕЛЯТ ПРАВИ УЧИЛИЩЕТО - съставител на сборник

Мандева, Марианна (2016) УЧИТЕЛЯТ ПРАВИ УЧИЛИЩЕТО - съставител на сборник УИ "Св. св. Кирил и Методий"

В отговор на актуалните европейски и национални политики, насочени към повишаване привлекателността на учителската професия сред младите хора, и в съответствие със Стратегията на Великотърновския университет „Св. св. Кирил и Методий” за качествено висше образование, ориентирано към потребностите на пазара на труда, Педагогическият факултет стартира едногодишна кампания „Стани учител!” - ноември, 2015 г./ноември, 2016 г. Очакването е да се привлече вниманието на студентите педагози, както и на обществеността към този значим проблем и да се предприемат конкретни действия за решаването му. Сборникът е създаден в този контекст. Разкриват се разнообразни гледни точки към облика на съвременния учител – фасилитатор, творец и професионален влиятел в сферата на социалните норми и ценности.
 учител, училище, бъдещи млади учители

Марианна Мандева